George Russell nastavio je fantastičnu formu iz drugog slobodnog treninga. Mladi Britanac ponovno je najbrži na slobodnom treningu u Meksiku, a s krugom od 1:18.399s osigurao je dva najbrža treninga za Mercedes u aktualnom trkaćem vikendu.

Fantastične su vijesti za sve obožavatelje Srebrnih Strijela to što je Lewis Hamilton također pokazao odličan tempo, završio je na drugom mjestu treninga s 0.144 sekundi zaostatka za momčadskim kolegom. Na trećem mjestu završio je svjetski prvak, Max Verstappen, s malo manje od pola sekunde zaostatka.

Charles Leclerc danas je nadoknadio izgubljeno vrijeme iz drugog slobodnog treninga, kojeg je ranije završio nakon što je izletio sa staze. Monegažanin je završio na četvrtom mjestu, a između Ferrarijevih vozača na petom se mjestu smjestio Sergio Perez. Šestoplasirani Carlos Sainz kasnio je za Russellom devet desetinki.

Najbolji od ostatka grida u trećem treningu bio je Lando Norris na sedmoj poziciji. Valtteri Bottas pokazao je veoma solidan tempo na medium gumama i završio je na osmom mjestu.

U prvih deset završili su još Yuki Tsunoda na devetom i Alex Albon na desetom mjestu. Kvalifikacije su u 22 sata po srednjoeuropskom vremenu.

TIJEK TRENINGA

Posljednji slobodni trening uoči kvalifikacija na Velikoj Nagradi Meksika počeo je u 19 sati po srednjoeuropskom vremenu. Podsjetimo, najbrži na prvom treningu bio je Ferrarijev Carlos Sainz, koji je bio ispred momčadskog kolege Charlesa Leclerca. George Russell bio je najbrži čovjek drugog slobodnog treninga u izmiješanom poretku.

Na stazu je izašla kolona bolida s početkom trećeg treninga, a predvodili su ju dvije Alfe i dva Aston Martina. Prvo vrijeme treninga postavio je Bottas s krugom od 1:21.462s, dok je njegov momčadski kolega Zhou otišao u boks nakon izlaznog kruga zbog problema na bolidu.

Uskoro staza postaje prometnija i pada niz najbržih krugova. Najprije je Hamilton postavio krug od 1:20.505s, a Leclerc je ubrzo bio brži za 0.015s. Zatim Sainz prolazi kroz cilj s krugom od 1:19.884s na soft gumama, s čime uvjerljivo izbija na prvo mjesto treninga nakon deset minuta.

Objava Russell ispred Hamiltona uoči kvalifikacija u Meksiku! pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.

Author: Luka Tunjić