Nakon kišnog prvog slobodnog treninga vremenski uvjeti u Montrealu nisu se previše poboljšali za drugi slobodni trening. Iako su vozali na početku izašli na gumama za suho, kiša je počela sve snažnije padati, a u tim promjenjivim uvjetima najbrži je krug uspio postaviti Fernando Alonso (1:15,810) na gumama za suho.

Drugi je završio britanac George Russell (+0,463s), a drugi Aston Martin za rukama Lancea Strolla završio je treći (+0,654s). Charles Leclerc odvezao je četvrto najbolje vrijeme treninga (+0,746s).

Unutar sekunde zaostatka za Alonsom završili su još Kevin Magnussen na šestom (+0,963s) i Lewis Hamilton na sedmom mjestu (+1,098s).

Osmi je završio Yuki Tsunoda (+1,141s), deveti Alexander Albon (+1,167s), a deseti Sergio Perez (+1,231s), koji je uoči utrke produžio ugovor s Red Bullom. Njegov momčadski kolega Max Verstappen završio je tek na 18. mjestu, a nije izlazio na stazu zadnjih pola sata treninga nakon što mu se zapalio bolid.

Tijek treninga

Snažna kiša i tuča obilježili su prvi slobodni trening, u kojem su ekipe provele tek 22 minute sesije na stazi. Vremenski su uvjeti zato na početku drugog treninga bili promjenjivi, kiša je evidentno padala, ali staza nije bila toliko mokra zbog čega su neki vozači krenuli trening na gumama za suhe uvjete, a neki za mokre.

Već osam vozača bilo je na stazi nakon manje od dvije minute, svi na soft gumama, izuzev Sainza koji je izašao na mediumu. Brzo je javio Ferrariju kako je staza previše mokra za te gume, nakon čega se vratio u boks.

Leclerc je završio pod istragom sudaca nakon što je izašao na stazu na intermediate gumama. Ferrari je Monegažaninu postavio te gume prije nego što je FIA proglasila “mokre uvjete” na stazi, što nije dozvoljeno prema propisima.

Gasly je imao najbrže vrijeme treninga nakon deset minuta s krugom od 1:29,0, ali je uskoro bio pet sekundi brži. Kiša je počela padati sve snažnije i stvarala je vozačima velike probleme, Magnussen je primjerice izgubio kontrolu nad bolidom u osmom zavoju.

Usporene snimke pokazala su kako je Sainz zasmetao Hamiltonu tijekom brzog kruga, ali je Španjolac izbjegavao mrmota koji je zalutao na stazi. Ako će suci istraživati taj događaj, možda bi to bilo legitimno opravdanje za Španjolca.

Alonso je u međuvremenu postavio najbrže vrijeme sesije s krugom od 1:16. Nakon 25 minuta DRS je ponovno dozvoljen, ali samo na kratko, zato što je kiša ubrzo počela snažnije padati, zbog čega je većina vozača ostalo u boksu.

Do kraja treninga vozači nisu imali uvjete za poboljšanja najboljih vremena. Max Verstappen nije se vraćao na stazu nakon što mu se bolid zapalio, nakon čega su inženjeri radili na njegovom Red Bullu.

Iako su se vremensi uvjeti počeli poboljšavati krajem treninga, nisu bili dovoljno dobri za prelazak na gume za suho.

Objava Alonso najbrži na drugom treningu u Kanadi, kiša ponovno padala… pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.

Author: Luka Tunjić