Utrka na legendarnom Interlagosu uvijek je pružala određenu dozu uzbudljivosti, a često je bila prevaga u borbi za naslov prvaka. Ni ovaj put nije bilo drugačije. Od Ferrarijevog dvostrukog odustajanja do Verstappenove fantastične vožnje od boksa do postolja, ali se sve to događalo iza pobjednika utrke Landa Norrisa u McLarenu čime je još više učvrstio vodstvo u prvenstvu.
Odlično drugo mjesto osvojio je Kimi Antonelli u Mercedesu, a fantastičnu je utrku nakon starta iz boksa imao Max Verstappen osvojivši treće mjesto, iako je i drugo bilo vrlo blizu.
Četvrti je završio George Russell u Mercedesu ispred petog Oscara Piastrija u drugom McLarenu.
Još jednu fantastičnu utrku je imao Oliver Bearman u Haasu. Osvojio je šesto mjesto ispred dva Racing Bullsa – Liam Lawson je bio sedmi a Isack Hadjar osmi.
Krug osvajača bodova zaključili su devetim mjestom Nico Hulkenberg u Sauberu i Pierre Gasly u Alpineu.
Sljedeća utrka je za dva tjedna u Las Vegasu.
Tijek utrke
Kiša je padala do sat vremena pred start utrke, te se staza prilično osušila do starta, iako je kiša stalno visjela u zraku.
Vozači su imali različit odabir komponenti guma za start. Iz boksa su krenuli Verstappen i Ocon zbog promjena na bolidu.
Start je prošao glatko za vodeću trojku. No, nije prošao glatko za Hamiltona i Bortoleta. Hamilton je imao vrlo slab start i pao je na 19. mjesto, uz to je završio s oštećenim prednjim krilom, a Bortoleto je završio u zaštitnoj ogradi nakon kontakta sa Strollom. Kako smo mogli vidjeti, Hamilton je nakon kontakta sa Sainzom išao široko u prvom zavoju, da bi krajem kruga u kontaktu s drugim Alpineom oštetio prednje krilo. Osim toga, prilično je oštetio i podnicu. Nakon promjene prednjeg krila u boksu pao je na zadnje mjesto. Sigurnosni automobil je izašao na stazu.
Lights out at Interlagos!
Watch the race start
#F1 #BrazilGP pic.twitter.com/LWNn5wLWj1
— Formula 1 (@F1) November 9, 2025
Poredak je nakon svog kaosa bio Norris, Antonelli, Leclerc, Piastri, Hadjar, Lawson, Russell, Bearman, Gasly, Alonso. Verstappen je bio 16. Sigurnosni automobil je bio na stazi do kraja petog kruga. Na restartu smo imali novi kontakt. Piastri je zakačio Antonellija koji je udario u Leclerca koji je potom ostao bez prednje lijeve gume. Osim gume, stradao je i ovjes te je Leclerc morao odustati. Virtualni sigurnosni automobil je bio na snazi. Za taj incident suci su kaznili Piastrija s 10 sekundi. Utrka je nastavljena u osmom krugu.
That race start was chaos! #F1 #BrazilGP pic.twitter.com/8BZgdQVwk4
— Formula 1 (@F1) November 9, 2025
Poredak je bio Norris, Piastri, Antonelli, Hadjar, Russell, Lawson, Bearman, Gasly, Albon, Sainz.
U 12. krugu Russell se probio ispred Hadjara na četvrto mjesto. Krug kasnije Bearman se probio ispred drugo Racing Bullsa na šesto mjesto, a Verstappen se riješio Hamiltona za 15. mjesto. U tom trenutku je bio najbrži na stazi. Idući krug je stradao i Colapinto pod Verstappenovim napadom, a u 15. krugu Tsunoda nije pružio otpor momčadskom kolegi.
U nastavku smo gledali Maxov show. U 17. krugu je prestigao Hulkenberga za 12. mjesto, sljedeći je bio Alonso, a odlaskom u boks Sainza i Bearmana se probio na deveto mjesto. Krug iza Gasly je bio u boksu, kao i Hadjar.
Nakon što je još nekoliko vozača otišlo u boks Verstappen se probio do petog mjesta, zadnja žrtva je bio Albon u 21. krugu. A dodatno mjesto, četvrto, je zaradio nakon odlaska Antonellija u boks. Poredak je nakon par ulazaka u boks, u 27. krugu, bio Norris, Piastri, Russell, Verstappen, Albon, Hulkenberg, Antonelli, Alonso, Bearman, Colapinto.
U 30. krugu Norris je otišao u boks. Prešao je na meke gume, i vratio se iza Verstappena. U 33. krugu Norris je na svježijim gumama lako prošao ispred Verstappena na treće mjesto.
35. krug je bio krug Russellovog odlaska u boks, kao i Verstappenovog. Russell se vratio na sedmo a Verstappen na 12. mjesto. Tako je Max krenuo u lov ispočetka, opet se probijao kroz poredak. U 38. krugu Hamiltona su pozvali u boks da odustane, što je Ferrarijevo dvostruko odustajanje. U istom krugu Piastri je otišao u boks po set mekih guma, a usput je odradio 10 sekundi kazne. Vratio se na osmo mjesto, iza Lawsona.
Nakon odlazaka svih vozača u boks najmanje jednom poredak je u 40. krugu bio Norris, Antonelli, Russell, Bearman, Verstappen, Lawson, Piastri, Ocon, Alonso, Hulkenberg.
LAP 41/71
Piastri has a mountain to climb but he’s on the move
He picks off Lawson and now has Verstappen up the road #F1 #BrazilGP pic.twitter.com/LPgdWyQjJN
— Formula 1 (@F1) November 9, 2025
U 43. krugu Bearman je išao u boks, što je poguralo Verstappena i Piastrija za poziciju više, na četvrto i peto mjesto. U 48. krugu Antonelli je bio u boksu i vratio se na šesto mjesto. Krug kasnije isto je uradio i Russell. Tako je nakon Mercedesovih zaustavljanja poredak bio Norris, Verstappen, Piastri, Antonelli, Lawson, Russell, Bearman, Hulkenberg, Albon, Stroll.
U 51. krugu Norris je bio u boksu, i vratio se na stazu iza Piastrija na treće mjesto. Verstappen je tako preuzeo vodstvo ispred Piastrija. Krug iza je i Piastri bio u boksu i vratio se na sedmo mjesto.
“You are now race leader!”#F1 #BrazilGP @redbullracing pic.twitter.com/Vqhvh15G4B
— Formula 1 (@F1) November 9, 2025
U Red Bullu su razmatrali još jedan odlazak u boks, što se i ostvarilo u 55. krugu. Verstappen je prešao na meke gume, i vratio se na četvrto mjesto, šest sekundi iza Russella na trećem mjestu a 14.3 sekundi iza vodećeg Norrisa. Dva kruga kasnije Max je odvozio najbrži krug, došao na četiri sekunde iza Russella, a za Norrisom je zaostatak smanjio na 12 sekundi. Ekipa je Maxu javila kako je drugo mjesto na pladnju.
65. krug je bio krug u kojem je Russell pao – na kočenju za prvi zavoj Max se probio ispred njega i zaradio treće mjesto. Antonelli je ipak bio nedostižan, ali je i veliko postignuće postolje nakon starta iz boksa. Svima njima je Norris bio nedostižan čime je Britanac došao do sedme pobjede u sezoni i značajnog povećanja prednosti u prvenstvu.
Objava Lando Norris pobjednik VN Sao Paula; Verstappen iz boksa do postolja! pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.
Preuzeto s portala GP1 – https://www.gp1.hr/
Author: Tomislav Radić


“You are now race leader!”