U petak je na WRC Croatia Rallyju voženo osam brzinskih ispite ukupne dužine 120 kilometara, a Thierry Neuville i Elfyn Evans zadanu su dionicu svladali u identičnom vremenu.

Velika se borba sprema uoči drugog natjecateljskog dana na WRC Croatia Rallyju, četvrtom natjecanju sezone Svjetskog rally prvenstva. Thierry Neuville s Hyundaijem i Elfyn Evans s Toyotom imaju identično vrijeme nakon prvog dana, a blizu im je i legendarni Sebastien Ogier. Francuz za vodećima kasni 6,6 sekundi.

U prvom dijelu petka brža je bila Hyundaijeva posada Neuville/Wydaeghe. Belgijci su tijekom jutra osvojili tri od četiri brzinska ispita i držali vodeću poziciju tijekom kratke podnevne pauze. Belgijci su i poslijepodne dobro krenuli, bili najbrži na petom brzinskom ispitu, no na šestom im se dogodio jedan kiks.

Neuville je udario kamen na brzincu Ravna Gora – Skrad 2 i oštetio prednji desni kotač, zbog čega je izgubio prednost od deset sekundi. Tada su vodstvo preuzeli predstavnici Toyote, Evans i Martin, ali na završnom ispitu dana (Krašić – Sošice 2) Neuville je bio nešto brži te će u drugi dan natjecanja dvije posade ući s identičnim vremenom.

“Stvarno smo razočarani jer dogodilo nam se nešto što se moglo izbjeći. Napravio sam što sam mogao, ali nije ovo bio odličan dan za nas”, komentirao je neželjenu situaciju sa šestog brzinca Neuville.

Jako je dobar u poslijepodnevnim satima bio Sebastien Ogier. Osmerostruki prvak svijeta, u društvu suvozača Vincenta Landaisa, osvojio je s Toyotom Yaris dva brzinska ispita i značajno se približio vodećima. Drugi dan Croatia Rallyja dočekuje sa zaostatkom od 6,6 sekundi i apsolutno je u igri za pobjedu.

“Sutra je start novog rallyja, ja mislim. Bit će puno sporije i puno klizavije”, rekao je Ogier.

Na četvrtom mjestu generalnog poretka nalazi se Estonac Ott Tänak. Hyundaijev vozač bio je puno zadovoljniji poslijepodnevnim dijelom natjecanja i uspio se izboriti za četvrtu poziciju ispred Adriena Fourmauxa u M-Sport Fordu. Slijede Japanac Katsuta (Toyota), Norvežanin Mikkelsen (Hyundai) i Luksemburžanin Munster (Ford). U kategoriji WRC2 vodeći je Nikolaj Grjazin s Citroenom.

Subotnji se program sastoji od osam brzinaca, ukupne dužine 108,76 kilometara. Prvi brzinac je Smerovišće – Grdanjci sa startom u 7:31.

Objava Neuville i Evans drugi dan Croatia Rallyja dočekuju poravnati po vremenu pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.

Author: Igor Šestak