Pobjednik prošle utrke u Monaku, Lando Norris, bio je najbrži na prvom slobodnom treningu za Veliku nagradu Španjolske, koja se ovog vikenda održava u Barceloni kao deveta stanica ovogodišnjeg prvenstva. Norris je bio najbrži s krugom od 1:13.718.
Drugoplasirani je bio aktualni svjetski prvak, Max Verstappen (+0,367 s), a unutar pola sekunde zaostatka za Englezom bio je jedino još Lewis Hamiltonj (+0,378 s).
Charles Leclerc (+0,520 s) završio je na četvrtom mjestu, a Oscar Piastri (+0,576 s) na petom. Racing Bullsi ponovno su demonstrirali dobru formu, Liam Lawson (+0,621 s) završio je šesti, a Isack Hadjar (+0,887 s) osmi.
Između njih na sedmom mjestu smjestio se Oliver Bearman (+0,879 s), a u najbržih deset bili su još Yuki Tsunoda (+0,925 s) i Pierre Gasly (+1,028 s).
Drugi trening je u 17 sati.
Objava Norris najbrži na prvom treningu u Barceloni pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.
Preuzeto s portala GP1 – https://www.gp1.hr/
Author: Luka Tunjić