Čekali smo 110 dana od utrke u Abu Dhabiju do prvog slobodnog treninga u Bahreinu. U 12.30 sati po hrvatskom vremenu službeno je počela VN Bahreina, a najbrži je bio Sergio Perez s krugom od 1:32.758s.

Meksikanac je bio brži od Fernanda Alonsa (+0.438s) i aktualnog prvaka Maxa Verstappena (+0.617s). Na četvrtom mjestu završio je Lando Norris s 1.407 sekundi zaostatka, a prva četvorka je najbrži krug postavila na soft gumama.

Najbrži na medium gumama bio je Charles Leclerc u Ferrariju, koji nema puno razloga za zadovoljstvo. Carlos Sainz završio je na 20. mjestu treninga nakon što se izvrtio u devetom zavoju.

Tijek treninga

Na stazu su prvi izašli vozači Williamsa, McLarena i Alfe Romeo. Prvo dobro vrijeme treninga postavio je Fernando Alonso u Aston Martinu, za kojeg možemo reći da je bio senzacija predsezonskog testiranja u Bahreinu. Rivali ističu da je Aston Martin trenutno konkurent Mercedesu, što bi bio veliki skok u odnosu na prošlu sezonu.

O tom, potom. Španjolac je postavio vrijeme od 1:35.048 sekundi i zauzeo vodstvo. Nakon deset minuta treninga skoro svi vozači bili su na stazi, ali tu je bilo i nekoliko izuzetaka. Oba Mercedesa su još uvijek bili u garaži, kao i Lance Stroll, koji je imao problema s paljenjem Aston Martina.

Sergio Perez je preuzeo prvo mjesto krugom od 1:34.343s, a Mercedesi su konačno izašli na stazu i Hamilton je postavio treće vrijeme sesije.

Sve su oči gledale u Red Bull nakon pola sata treninga. Aktualni konstruktorski prvak stavio je soft gume na bolide oba vozača, a prizor je bio zastrašujuć za ostatak grida. Perez je sjeo na vrh poretka s krugom od 1:32.758s, a Verstappen je bio šest desetinki sporiji

Carlos Sainz izvrtio se na stazi na ulasku u deveti zavoj. Španjolac je izgubio kontrolu nad SF-23 nakon što je prošao rubnik. Srećom za Scuderiju, nije završio u zaštitnoj ogradi, ali se vratio u boks idući krug. Za Ferrari je svakako šteta što je izgubio novi set guma, s obzirom da je tek bio izašao ponovno sa stazu i htio popraviti 17. vrijeme treninga.

15 minuta prije kraja treninga na stazu se vratio Leclerc, koji je većinu treninga proveo izvan Top 10 u poretku. Imao je puno bolji krug od momčadskog kolege i postavio četvrto vrijeme sesije s 1.499 sekundi zaostatka za Perezom. Vrijedi istaknuti da je vozio na mediumu.

I Alonso je na kraju treningu odvozio brzi krug na soft gumama. Španjolac je pokazao dobru formu Aston Martina i izborio drugo mjesto krugom od 1:33.1s, dovoljno za bolje vrijeme od Verstappena.

Objava Sergio Perez najbrži na prvom treningu sezone ispred Alonsa i Verstappena! pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.

Author: Luka Tunjić