Britanac Lando Norris odvezao je najbrže vrijeme na prvom slobodnom treningu za Veliku nagradu Velike Britanije. McLarenov adut odvezao je krug od 1:27,420, a na drugo mjesto smjestio se Lance Stroll (+0,134s), dok je Oscar Piastri u drugom McLarenu završio treći (+0,211s).

Aktualni svjetski prvak i pobjednik prošle utrke u Austriji, Max Verstappen (+0,309s), završio je četvrti. Na petom je mjestu završio George Russell (+0,318s), dok je Fernando Alonso (+0,374s) završio šesti i time povećao nade Aston Martina za dobar rezultat na Silverstoneu.

Lewis Hamilton (+0,438s) završio je sedmi, Charles Leclerc (+0,483s) osmi, dok je njegov momčadski kolega Carlos Sainz (+0,505s) završio na devetom mjestu.

Krug najbrže desetorice zatvorio je Esteban Ocon (+0,554s).

Nekoliko mladih vozača dobilo je priliku na slobodnom treningu. To su Isack Hadjar (mijenjao Sergija Pereza), Ollie Bearman (Kevin Magnussen), Francisco Colapinto (Logan Sargeant) i Jack Doohan (Pierre Gasly).

Nezgodu na treningu imao je Yuki Tsunoda koji je izletio u šljunak i nije vozio do kraja sesije.

Drugi trening je na rasporedu od 17 sati. U subotu je treći slobodni trening (12.30 sati) i kvalifikacije (16 sati), a u nedjelju je na rasporedu utrka (16 sati).

Objava Norris najbrži na prvom treningu na Silverstoneu! pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.

Author: Luka Tunjić