Britanac Lando Norris završio je na prvom mjestu sprint kvalifikacija za Veliku nagradu Kine koja se održava po prvi puta nakon pet godina. McLarenov adut završio je na prvom mjestu nakon što su suci najprije obrisali njegovo vrijeme, a zatim ga vratili.

Norris je bio najbrži s vremenom od 1:57.940, a na drugom je mjestu završio sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton, koji je kasnio 1,2 sekunde, ali je do posljednjih sekundi sprint kvalifikacija držao prvo mjesto.

Treći je završio Fernando Alonso s 1,9 sekundi zaostatka za Norrisom. Zbog kišnih uvjeta borba u kvalifikacijama je bila izuzetno napeta, a Španjolac je u Aston Martinu završio ispred aktualnog prvaka Maxa Verstappena, koji je kasnio 2 sekunde za Norrisom.

Carlos Sainz završio je peti s krugom od 2.00,214, a Ferrari sigurno nije previše zadovoljan odrađenim sprint kvalifikacijama. Sergio Perez završio je šesti (2.00,375), a sedmi Charles Leclerc (2.00,566s), koji je u posljednjoj rundi sprint kvalifikacija ‘poljubio’ zaštitnu ogradu nakon što se izvrtio.

Oscar Piastri nije imao brzinu koju je imao drugi McLaren, Lando Norris, završio je osmi s više od tri sekunde zaostatka za Britancem.

s Najbolju sesiju u sezoni imali su vozači Saubera, Valtteri Bottas (2.01,044) završio je deveti, a domaći junak Zhou Guanyu završio je deseti (2.03,537).

Sprint utrka je u subotu u 5 sati ujutro, a kvalifikacije za utrku su u subotu u 9 sati. Utrka je u nedjelju u 9 sati.

Objava Norris najbrži u sjajnim sprint kvalifikacijama ispred Hamiltona i Alonsa! pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.

Author: Luka Tunjić