Max Verstappen krenut će prvi u sprint utrku na Velikoj nagradi Miamija koja je na rasporedu u subotu (18 sati). Aktualni svjetski prvak bio je najbrži s vremenom od 1:27,641, a nakon sprint kvalifikacija izrazio je čuđenje što je završio na prvom mjestu.

SQ1

Sprint kvalifikacije ove sezone imaju zanimljiva pravila. Vozači u SQ1 i SQ2 moraju koristiti svježi set medium guma, a u SQ3 mogu koristiti i soft gume.

Prvi je na stazu izašao Charles Leclerc, koji je odustao na početku prvog treninga i ostao bez važnog vremena na stazi. Monegažanin je morao odustati od prvog kruga zbog preupravljanja u sedmom zavoju. Stroll i Alonso zauzeli su vrh dok ih nisu ‘skinuli’ Red Bullovci, najprije Perez, a onda Verstappen krugom od 1:28,6.

Oscar Piastri letio je u McLarenu koji je u Miami došao s nadogradnjama. Šef ekipe iz Wokinga, Zak Brown, ranije je potvrdio kako će Australac voziti samo s polovicom nadogradnja koje su na raspolaganju Landu Norrisu. To, međutim, nije usporilo Piastrija, koji se smjestio na drugom mjestu sa samo 0,038 sekundi zaostatka za Verstappenom.

U zoni ispadanja tri minute prije kraja SQ1 bili su Zhou, Sainz, Hulkenberg, Albon i Bottas. Sainz i Hulkberg popravili su svoja vremena, kao i Ricciardo koji je također upao u zonu ispadanja. Sargeant je imao najbrži zadnji sektor, ali je imao najsporije vrijeme sprint kvalifikacija. Ipak, Albonu je obrisano vrijeme, pa se Amerikanac može pohvaliti kako je bio bolji u kvalifikacijama.

SQ2

Norris je sjajnu formu iz prve sprint kvalifikacijske runde prenio i u drugu. U prvom je SQ2 krugu odvezao dva najbrža sektora i najbrži krug od 1:27,5,

Vozači Mercedesa nisu uspjeli povezat pravi krug u SQ2. Hamilton nije popravio vrijeme u drugom pokušaju i završio je na 12. mjestu, dok je Verstappen postavio vrijeme i ‘bacio’ Russella u zonu ispadanja. Ocon nije uspio popraviti svoje vrijeme, kao i Tsunoda.

Uz njih je još ispao i Magnussen.

SQ3

U posljednjoj kvalifikacijskoj rundi za sprint nismo vidjeli puno akcije do samog kraja. Vozači su prešli na soft gume, a na njoj su najveći gubitnici bili McLarenovi vozači, koji nisu dobro zagrijali gume.

Verstappen je postavio najbrže vrijeme i osvojio prvo mjesto unatoč pogrešci u drugom sektoru, a na drugo mjesto smjestio se Chalres Leclerc, koji je tako razdvojio Red Bullove.

Sjajan je posao odradio Daniel Ricciardo na četvrtom mjestu.

Objava Verstappenu prvo mjesto za sprint u Miamiju, Ricciardo sjajan četvrti… pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.

Author: Luka Tunjić