Šef Mercedesove momčadi otkrio je da su razgovori oko novog ugovora s Georgeom Russellom u tijeku.

George Russell dobro je započeo svoju sedmu sezonu u Formuli 1. Na prva dva trkaća vikenda osvojio je 35 bodova i nalazi se na trećem mjestu u poretku vozača, na minus devet u odnosu na vodećeg Landa Norrisa. I na Velikoj nagradi Australije i na prošlotjednoj Velikoj nagradi Kine osvojio je treće mjesto.

U suradnji sa svojim novim momčadskim kolegom Kimijem Antonellijem, Russell je smjestio Mercedes na drugo mjesto u poretku konstruktora. Vodeći McLaren ima 78, a Mercedes 57 bodova.

Šef momčadi Toto Wolff može biti zadovoljan ulaskom u prvenstvo, a govoreći za Motorsport.com osvrnuo se na komentare da je Russell podcijenjen vozač.

“Kod nas nije. Zašto je on podcijenjen? Ne znam. On je vrhunski, vrhunski vozač i sretni smo što ga imamo. Usudili smo se donijeti odluku i dovesti Kimija baš zato što smo znali da imamo Georgea kao mjerilo. Bolid ne ide mnogo brže nego u Georgeovim rukama i znamo gdje će bolid biti kad ga George vozi. To je mjerilo za Kimija”, poručio je Toto.

Oni koji redovito prate Formulu 1 znaju da su česte glasine o dolasku Maxa Verstappena u Mercedes. Međutim, za sada to su zaista samo glasine koje nisu dobile potvrdu niti s jedne strane. Naprotiv, Wolff kaže da Mercedes želi zadržati svoju vozačku postavu te da s Russellom već traju razgovori o produljenju suradnje. Georgeov aktualni ugovor ističe na kraju 2025.

“Da, apsolutno. Mislim, to je gotovo pa javna tajna da imamo namjeru dugoročno zadržati naše vozače. Ne otkrivamo svaki razgovor koji vodimo s vozačima i zbog toga ovo ide u smjeru u kojem treba ići. No, puno je više stvari u bilo kojem ugovoru od toga da vozaču jednostavno garantirate da će biti u bolidu. Postoje uvjeti o kojima trebate razgovarati u najboljem interesu momčadi i vozača, tako da to je jedan strukturirani proces”, kaže Wolff.

Od dolaska u Mercedes 2022. godine Russell je osvojio pet najboljih startnih pozicija i ostvario tri Grand Prix pobjede.

Naslovna fotografija: Clive Mason/Getty Images

Objava Wolff: Ne znam zašto je George podcijenjen, on je vrhunski vozač pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.

Preuzeto s portala GP1 – https://www.gp1.hr/
Author: Igor Šestak