Charles Leclerc otvorio je Grand prix vikend u Singapuru najbržim krugom na prvom slobodnom treningu. Monegažanin je odvezao krug od 1:31,763 i iza sebe ostavio Landa Norrisa u McLarenu s 0,076 sekundi prednosti.

Carlos Sainz jedini je još išao ispod jedne minute i 32 sekunde, točnije 1:31,952 (+0,189s) i time završio na trećem mjestu treninga. Vodeći vozač prvenstva, Max Verstappen, završio je četvrti s 0,334 sekundi zaostatka.

Vrlo dobra vremena u prvom treningu imali su RB-ovi Yuki Tsunoda, koji je bio peti (+0,500s) i sedmoplasirani Daniel Ricciardo (+0,612s). Između njih našao se pobjednik prošle utrke u Azerbajdžanu, Oscar Piastri (+0,606s).

Ako se po jutru dan poznaje, Alexander Albon mogao bi imati dobar vikend u Singapuru nakon što je osvojio sedmo mjesto u Bakuu. Završio je osmi s 0,688 sekundi zaostatka, a među prvih deset plasirali su se još Fernando Alonso (+0,647s) i Esteban Ocon (+0,852s).